izmit escort izmit escort izmit escort duzce escort istanbul escort istanbul escort istanbul escort

Потребни документи за барања за поставеност на урбаните уреди:

За физички лица
– Апликација
– Потврда за данок платен од општината

   За лица кои не се од Струга
– Сертификација од DTHP

   За правни лица
– Апликација
– Одлука од Централниот регистар за вршење на дејноста
– Одлука за исполнување на минималните технички услови за вршење на дејноста од страна на Министерството за     здравство
– Одлука за исполнување на минималните технички хигиенски услови за вршење на дејноста од страна на Министерството за труд и социјална политика
– Одлука за усогласување со минималните технички хигиенски услови за вршење на дејноста од страна на Министерството за економија
– Потврда за данок платен од општината
– Доказ за општински данок платен од НПН Проаква
– Доказ за општински данок платен од страна на општинската деловна единица

hatay escort hatay escort iskenderun escort iskenderun escort iskenderun escort hatay escort iskenderun escort hatay escort

betboo meritroyalbet giriş casinomaxi giriş casinomaxi cratosslot betebet vdcasino Cratosslot Giriş Sekabet Pulibet Giriş

casino siteleri milanobet tipobet sekabet elexbet
ngsbahis istanbul escort bayan paykwik canlı bahis kaçak bahis kaçak bahis