vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Се известуваат граѓаните и пчеларите кои одгледуваат пчели на подрачјето на Општина Струга дека на 30.07.2020 година (четврток) ќе ce спроведе теристичка (од земја) дезинсекција против комарци и ларгицидно третирање на определени зони.

Запрашувањето ќе се врши во период од 20:00 до 06:00 часот, со апарат за УЛВ ладно запрашување.

Со дезинсекцијата ќе бидат опфатени сите населени места на Општина Струга.

Се молат пчеларите и пчеларските задруги да превземат соодветните мерки за заштита на пчелите.
Во случај на појава на неповолни временски услови (ветар, дожд) дезинсекцијата се одложува за следниот поволен ден.

Канцеларија за јавни односи,
Општина Струга

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).