vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Денес е првиот ден за училишната 2018/19 година па затоа дозволете ми во мое лично име и во име на општина Струга, односно одделението за образование и култура,  да Ви изразам најискрени честитки за почетокот на новата учебна година, посакувајќи им многу успех на сите ученици.

Денес е е многу возбудлив ден за првачињата кои за првпат ќе седат во училишните  клупи,  каде што за прват ќе учат за буквите, бројките, пишување и читање.  Посакувам да бидат успешни ,  а на нивните родители  да стигнат да им се радуват на успехот на нивните деца.

Знаењето  ,е моќ  која ни го осветлува патот до идината, а нашата иднина се нашите деца.

Со среќа.

Со почит,
Др. Рамис Мерко
Градоначалник на Општина Струга

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son