vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

Почитувани,

Во согласност со определбата на Владата на Република Македонија за партнерство со граѓанското општество во процесот на креирање и спроведување политики, Ве покануваме на дискусија за актуелни прашања од посебно значење за напредокот на Република Македонија.

Дискусијата ќе се одржи на 14.09.2018 год. со почеток во 9.30 часот, во Општина Струга.

На дискусијата ќе се разговара за пристапувањето на Република Македонија кон Европската Унија и НАТО алијансата, како и за претстојниот референдум кој ќе се одржи на 30 септември 2018 година, а во истата ќе учествува Градоначалникот на Општина Струга.

Предвидено е да има по еден претставник од организација.

Доколку имате дополнителни прашања, контактирајте ме преку е-маил slavica.jovcheska@gmail.com  или на телефонскиот број 078/361-364.

Секое добро,

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).