vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Денес СОУ „Др. Ибрахим Темо„ славеше  12 години од своето постоење. За таа цел училиштето организираше прослава за одбележување на годишнината.

На настанот свое обраќање имаше  директорот на СОУ „Др. Ибрахим Темо„, г. Шабан Хусеини кој им се заблагодари на присутните и им го честита патронатот. Градоначалникот на општина Струга г. Рамис Мерко ги поздрави присутните и им го честита патронатот на три јазици, албански, македонски и турски.

„Младите се нашата иднина, а образованието е еден од најважните фактори во нивниот развој. Тие се иднината и за нив треба да вложиме напори да имаат што е можно подобро и побезбедно образование“ –  посочи градоначалникот

Програмата продолжи со активности кои беа подготвени од страна на учениците и професорите.

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son