vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Денес  ТППЕ (територијална противпожарна едница) Струга доби донација во која со средства партиципираше и општина Струга.
Камионот за противпожарната едница е финансиран од средства на општината,  додека комплетната опрема е донација од невладината организација „Скарфур“ од Швајцарија, со која општина има потпишано меморандум за соработка.
Оваа опрема ќе придонесе кон поголема ефективност на работењето на противпожарната единица и подобрување на нејзината ефикасност на терен. Општина Струга ги јакне капацитетите на  противпожарната едница се со цел поголема безбедност на граѓаните и подобра служба кон истите.
Општина Струга секогаш се грижи за своите граѓани и е постојано во нивна служба.

 

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son