vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

Почитувани граѓани,

 

По повод на 28-ми ноември – Денот на Aлбанското Знаме, дозволете ми во мое лично име и во име на Општина Струга, да  им честитам на сите Албанци каде и да го слават овој празник. Особено, им честитам на семејствата на оние кои со пенкало и пушка се бореа за слободата на албанскиот народ.

 

Слободата е една однајголемите богатства на еден народ , која ниту се купува ниту се подарува туку се добива после многу битки и напори.

 

Среќен празник!
Д-р. Рамис Мерко
Градоначалник на Општина Струга

 

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).