vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Општина Струга демантира дека во основното училиште “Браќа Миладинов” немаше греење  три недели по ред. Општина Струга во разговор со директорката на училиштето, дозна дека во “Браќа Миладиновци” немаше греење само вчера, така што наставата  продолжи со скратени часови.  Станува збор за технички проблем  односно за задоцнето снабдување со дрва за греење но веќе се преземени мерки и од утре наставата ќе се одвива редовно и со регулирано греење.
Општина Струга освен што ги им одговорила и ги исполнила сите барања на училиштето за дрва и нафта за греење,  ги има отплатено и долговите од претходниот мандат, односно се исплатени околу 4 милиони денари само за електрична енергија додека се преземени  да се платат  693, 100 денари за дрво за 2018-2019 година.

Канцеларија за односи со јавноста,
Општина Струга

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son