vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

Почитувани верници од муслиманска вероисповед,

Во пресрет на Рамазан, месец кој симболизира жртва, побожност, хуманост, милост, прошка и поклонетост, дозволете ми во мое лично име и во име на Општина Струга да им посакам на сите граѓани и верници на исламската вера убав дочек на овој свет месец.

Нека овој благословен месец ни послужи да одразиме мир, толеранција, почит, солидарност и хуманост.

Ви посакувам лесен пост и прифатени молитви!

Градоначалникот на Oпштина Струга,
Рамис Мерко

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).