vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Вчера започна 24-тиот симпозиум на Македонското археолошко друштво кој ќе се оддржи до 10 Мај 2019. На отворањето на симпозиумот присустуваше и градоначалникот на Општина Струга г. Рамис Мерко, Директорката на Управата за заштита на културно наследство Елеонора Петрова –Митевска, директорот на Археолошки музеј на Северна Македонија Горан Санев како и археолози од целата земја.
За време на тридневниот симпозиум ќе се дискутираат теми поврзани со историјата на археолошките истражувања во во струшкиот регион и охридскиот регион, заштитените подрачја во овој регион, подводната археологија и др.

Канцеларија за односи со јавноста,
Општина Струга

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son