vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Денес, градоначалникот на Струга, Рамис Мерко заедно со шефот на кабинетот г. Дашмир Насуфи оддржа средба со колективот на “Ибрахим Темо”.

Средбата беше од информативен карактер во врска со збратимувањето на СОУ “ Ибрахим Темо” со школото Yıldız Tınas İzmiroğlu Anadolu Lisesi во Измир, Турција. Колективот на СОУ “ Ибрахим Темо” беа на тридневна посета на ова училиште каде разменија искуства, мислења и идеи за соработка во иднина.

Градоначалникот на Општина Струга рече дека ја поддржува оваа иницијатива и го покани училиштето во прашање за посета.

Канцеларија за односи со јавноста,
Општина Струга

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son