vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Во просториите на Општина Струга,градоначалникот Мерко заедно со директорот на ЈП “Проаква” г.Јетон Шаќири одржаа средба во врска со договорот потпишан од страна на Општина СТруга и Бирото за регионален развој за реализација на проектот Изградба на систем за водоснабдување за долна зона во село Радолишта – завршна фаза.
Станува збор за проект од вредност 3.4 милион денари, за изградба на водоснабдителен систем во должина од 1000 м. Со довршување на новиот водоснабдителен систем ќе се елиминира недостатокот на вода за пиење и евентуалните прекини на водоснабдувањето.
Проекто ќе почне сo реализација веднаш после завршување на тендерската постапка која е во тек.

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son