vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Во недела (29.04.2018) градоналалникот на општина Струга г. Рамиз Мерко присуствуваше на поставување на камен темелник за изградба на објект со ладилник за произвотсво, обработка, расекување и пакување на месо од фирмата ДООЕЛ ПОДГОРКА вреден околу 5.5 милијони евра.

Во поздравниот говор инвеститорот Мевмет Дземаилоски изкажа голема бладодарност до администрација на општина Струга и градоначалникот г. Рамиз Мерко, кажа дека не 100% туку многу повеќеод своите можности даде администрацијата, со цел да се започне со изградба овој објект кој ќе отвори околу 100 работни места.

Пред присутните исто така се обрати и градоначалникот на општина Струга, кој му се заблагодари и на инвеститорот за ваква инвестиција во општина Струга и истакна дека општинската администрација секогаш ќе помага максимално со сиот свој капацитет се со цел да се помогне на потенцијалните инвеститори.

 

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son