vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

Почнаа работите за реконструкција на мостот во селото Корошиштa – Жепин

Денес започнаа работите за реконструкција на мостот кој ги поврзува населбите во долниот дел на селото Корошишта и Жепин. Бидејќи овој мост е доста посетуван од жителите на оваа област, општина Струга започна со изградба и реконструкција на мостот.

Износот на оваа инвестиција изнесува околу 600.000 денари.

 

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).