vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Вчера во просториите на општина Струга се одржа средба во која учествуваа шефот на кабинетот на општина Струга г. Дашмир Насуфи , командирот на полициската станица г. Валон Хани, г.Шпендим Илјази од Државниот пазарен инспектиорат како и општинските инспектори.
Целта на состанокот беше меѓусебната соработка на многу институции кои се тангирани со истите проблеми и подготовка за туристичката сезона.Координацијата, комуникацијата и соработката со други институции сеприоритет за решавање на проблемите како што се патниот сообраќај, физички лица кои даваат простории/соби без дозвола, питачи , гласната музика, злоупотреба на јавните паркинзи, мобилните продавачи на овошје и зеленчук и други.
Хани истакна неколку пати дека полицијата не може да ги презема сите овие мерки без никаква помош, но со соработката на Општина Струга и пазарен инспекторат, за побезбедна и подобра Струга. Тој исто така изрази незадоволство поради тоа што најголем дел од институциите воопшто не известуваат во полициската станица за настаните и активностите во градот, па тој побара да бидат известени најмалку два дена пред настанот или активноста.
Дашмир Насуфи им се заблагодари за нивната соработка и предложи дека ваквите средби да се почести за да ваквата соработката да придонесе позитивни резултати. Г.Насуфи го заврши состанокот нагласувајќи дека жалби и проблеми секогаш ќе има, но ние ќе работиме за подобра Струга и задоволни граѓани.

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son