vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Денес градоначалникот на општина Струга г.Рамис Мерко ја дочека Амбасадорката на Јапониjа Н.Е. Кеико Ханеда.  На средбата се дискутираше за моменталната состојба во општина Струга и можноста за понатамошна соработка во различни сфери.

Во рамки на посетата на првиот резидентен Амбасадор во Македонија, нејзината екселенција КеикоХанеда го посети и основното училиште  „Св.Климент Охридски“, каде што присуствуваше на церемонијата за успешно реализиран проект за реновирање на училиштето.

Основното училиште „Св.Климент Охридски“ беше реновирано со помош на Грант програмата за мали проекти на Јапонија – GGP,со доделена materijalna помош во износ од 63.676 евра. Со помош на овие средства се заменија сите стари прозорци и врати во училиштето и се набави систем за противпожарна заштита.

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son