vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

На 5 јуни 2018 година, на ракометното игреалиште на градот Струга се одржaa спортски активности каде учествуваа 85 ученици од трето одделение од различни етнички заедници од основните училишта “Ашим Агуши“, “Климент Охридски“, Јозип Броз Тито“ и Браќа Миладиновци“.

Активностите организирани во рамките на Проектот на УСАИД “Унапредување на социјалната кохезија”, која имаше за цел развивање на интеракција меѓу децата и младите како и да се подигне нивото на интеркултурно образование од децата во градинките и основните училишта.

Канцеларија за односи со јавност,
Општина Струга

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son