vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Денес Градоначалникот на Општина Струга, Рамис Мерко и директорот на ЈП Проаква Струга, г-дин Jетон Шаќири, после неколку години интервенираа во водоводната мрежа за градот Струга. Со активирањето на новата мрежа ќе имаат корист многу граѓани на Струга и тоа особено жителите на улиците Ристо Крле, Глобочица, ЈНА , Партизанска како и останатите делови од градот.

Вреди да се спомне дека преку оваа инсталација ќе бидат снабдувани со вода населбите Мислешево и Мороишта , но и дека од истата мрежа ќе има корист околу 30% од градот на Струга.

Канцеларија за односи со јавност,
Општина Струга

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son