vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Во петок во просторите на Општина Охрид се одржа состанок меѓу претставниците на Министерството за животна средина и просторно планирање, и стручни лица од Општините на Струга, Охрид и Дебрца во врска со подготовка на план за управување со Охридското Езеро.

На состанокот се дадоа сугестии за изработката на планот со посебен фокус на критичните точки. Планот има за цел обновување и прогласување на Охридското езеро за заштитено подрачје и номинирање во Рамсаровата листа.

Канцеларија за односи со јавност,
Општина Струга.

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son