vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Во мое лично име и во име на Општина Струга по повод 4 јули , Денот на независноста на Соединетите Американски Држави им ги пренесувам најискрените честитки на американскиот народ .
Потпишувањето на Декларацијата за независност на 4 јули 1776 година не е само најзначајниот настан во историјата на американската нација, туку и една од најважните станици на патувањето на цивилизацијата и најголемата вредност на човечкото општество, на слободата, демократијата и просперитетот.
Од Струга со највисока почит и чест, Среќен 4 јули Америка.

Со почит,
Д-р. Рамис Мерко
Градоначалникот на Општина Струга

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son