vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

Вчера, г. Дашмир Насуфи шеф на кабинетот на општина Струга, задолжен за образование и наука  придружуван од претседателот на Советот на општината,г. Ресул Каба и директорите на основните училишта одржаа средба со Амбасадорот на Италија, г. Карло Роме, во просториите на ОУ”Мурат Лабеништи” – Ллабуништа
На средбата беше разговарано за пилот проект за воведување како предмет на италијански јазик во основните училишта.
Сите трошоци за реализација на овој проект ги покрива Италијанската амбасада

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).