vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

По пријава на избувнат пожар на мостот кај дрвената брана излезено е на терен од екипи на Општина Струга , приватниот партнер City Light i EVN и е констатирано дека пожарот не е избувнат од дефект на електричната мрежа ( осветлување на мостот ) бидејќи светилките кои се приклучени за осветлување работат на напон кој е безопасен по човечки живот . Пожарот најверојатно избувнал поради опушок од цигари. Пожарот е саниран и ситуацијата е под контрола.

Општина Струга ги замолува граѓаните за поголемо внимание и грижа за јавните добра.

Канцеларија за односи со јавност,
Општина Струга

There are no comments yet.

Напишете коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son