vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Gjatë fundjavës së kaluar, në Strugë u mbajt një nder festivalet më me rëndesi për qytetin e Strugës, festival I cili ndër vite bart vlerat tradicionale dhe kulturore të trevave shqipëtare. Me paraqitjen e shoqërive kulturore artistike dhe ansambleve gjatë tre netëve të festivalit “Këngë Jeho-Strugë 2018”, ky manifestim tradicional mbylli edicionin e 27-të me radhë.

Në datat 6,7 dhe 8 korrik shoqëri kulturore artistike nga Elbasani, Korça, Kaçaniku, Tetova e të tjera kanë në sheshin kryesor të qytetit duke nisur prej ora 20:30.

Në natën e parë të festivalit I pranishëm ishte edhe Kryetari i Kuvendit të R. Maqedonisë, z. Talat Xhaferi i cili morri fjalën përshëndetëse dhe theksoi:

“Këtë vit, jam krenar edhe për faktin se Kuvendi i Republikës së Maqedonisë, është mbështetës i këtij evenimenti kulturor i cili është vlerë e shtuar në ofertën kulturore verore të këtij qyteti i cili frymon dhe jeton me këngët, folklorin dhe vallet që janë kategori civilizuese universale, respektivisht janë pjesë e trashëgimisë kulturore botërore”.

Si përfundim, u shpërndanë edhe mirnjohje me të cilat u vlersuan pjesmarrësit për kontributin që dhanë.

Zyra për marrëdhënie me publikun,
Komuna e Strugës

 

 

There are no comments yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son