vevobahis giriş - cratosslot giriş - baymavi giriş

betvole betlike süpertotobet megabahis trbet

Ramis Merko dekorohet nga Komisioneri Europian DH. AVRAMOPULOS

Sot në ambientet e Komunës së Strugës Kryetari Merko i shoqëruar nga samsun escort bashkëpuntorët e tij mirëpriti dhe realizoi takim me ish Kryetarin e Bashkisë Korçë z. Dheonis Kotmilo.

Qëllimi i takimit ishte ndarja e dekoratës për Kryetarin e Komunës së Strugës z. Ramis Merko nga Komisioneri Europian DH. AVRAMOPULOS për kontributin e dhënë në konsolidimin e paqes, stabilitetit dhe luftës kundër terrorizmit në rajonin e Ballkanit.

Ish Kryetari i Bashkisë Korçë z. Dheonis Kotmilo si i autorizuar nga Bashkimi Europian gjatë bisedimit shprehu idenë e organizimit të një samiti “Euro Rajoni Ballkanik” i përbër nga qytetet Struga, Ohri, Manastiri, Korça dhe Pogradeci, me financim nga BE-ja, ku këto pesë qytetet do të zhvillohen dhe lëvizin pa pengesa ashtu sikurse ne zonën EU, që do të inicohet nga Kryetari i Komunës së Strugës.

Kryetari Merko theksoi se ky vlersim na jep shtytje për të punuar edhe më shumë në të ardhmen për banorët e kësaj zone. Me punë nuk humbet, me punë vetëm fitohet.

Të pranishmit i përshëndeti edhe Kryetari i Këshillit z. Resul Kaba i cili shprehu se duhen shumë përpjekje për realizimin e këtij samiti por kur ka vullnet nga gjitha anët kjo do bëhet me e lehtë dhe e realizueshme.

Zyra për marrëdhënie me publikun,
Komuna e Strugës

There are no comments yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

Balikesir escort Aydin escort Muğla escort Kahramanmaraş escort Yozgat escort Giresun escort Didim escort Çorum escort Erzurum escort Zonguldak escort Sivas escort Düzce escort Tokat escort Osmaniye escort Kutahya escort Mardin escort Fethiye escort Ordu escort Alanya escort Pendik escort Sarıyer escort Edremit escort Sinop mutlu son